Звучи прекрасно! Слушнете ја мелодијата на манастирските ѕвона во Бигорски кога е празник (ВИДЕО)

Празнични утрински ѕвона во манастирот Св. Јован Бигорски, за денешниот празник Св. Козма и Дамјан.

Еве каква мелодија создаваат манастирските ѕвона кога е празник во Бигорски – звучи прекрасно:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.