За правење мангyп на “Тик Ток” доби 3 години затвopcка казна (Видео)

Потреба на младите лица да се експонираат на социјалните мрежи со разни шеги во последно време особено на „Тик-Ток“, завршила во овој случај со солзи за главниот јунак од видеото, но и за двајца негови соработници.

Судот во Казабланка му доделил три години затвор додека останатите по две години. На пресудата немаат право на жалба.

Возачот на трамвајот добил оштета, а на социјалните мрежи почнала расправа дали казната е навистина доволна за овој злочин.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.