За неколку часа казнети 78 возачи на подрачјето на СВР Битола за брзо возење – Во Прилеп 15

Во текот на вчерашниот ден (29.03.2024) во период од 13-19 часот Секторот за внатрешни работи Битола спроведе акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 78 возачи.

Од нив 36 возила се на подрачје на Ресен, 16 Битола, 15 Прилеп, шест мерки во Македонски Брод, три Крушево и две мерки на подрачје на Демир Хисар.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.