Зачувајте ја црната облека: Неколку зрна од овој зачин ќе го врати сјајот

Колку и да е квалитетна, црната облека со текот на времето избледува, па затоа за неа е потребно особено внимание и одржување.

Ако забележите дека вашата омилена темна маица ја изгубила бојата може да искористите еден проверен трик.

За него потребна ви е само една состојка – црн бибер. Кога алиштата ќе ги ставите да се перат заедно со нив додадете една лажичка црн бибер.

Потоа перете ги на вообичаената програма.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.