Запрете го опаѓањето на косата- потребни ви се само три состојки

Ако мачите мака со опаѓањето на косата има едноставна и природна смеса која може да ја направите дома.

Ви треба жолчка од едно јајце која ќе ја ставите во сад со половина банана и половина чаша пиво. Потоа додајте и лажиче мед.

Се ставете во блендер да се соедини.

Ставете ја на коса и нека делува 20 минути, па исплакнете.

Повторувајте го третманот за да делува.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.