Запален автомобил во населбата “Точила” во Прилеп (ФОТО)

Утрово околу 4 часот, во населбата “Точила” во Прилеп, возило марка “Алфа Ромео” со кумановски регистарски ознаки било опожарено – информираат наши читатели.

Од пожарот на возилото е предизвикана материјална штета.

Засега не се познати повеќе детали и кој го има подметнато пожарот на возилото.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.