“Замислете, Костадинов им кажа на банките како треба да работат?”

Коста Костадинов, портпаролот на СДСМ, им порача на граѓаните да не им се заблагодаруваат на деловните банки доколку тие им овозможат да не ги плаќаат ратите и каматите во наредниот кризен период. Тој на ФБ напиша:

– Не се заблагодарувајте на банките, поздравете го потегот што некои од нив донирале, но заблагодарете си себеси што сте дел од системот на кредитирање и допринесувате вие лично во оваа криза.

А после кризата…

Банките би требало да нудат редовно, многу поефтини кредити на граѓаните, согласно прикажаните добивки…

Е тогаш ќе се заблагодариме.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.