Заев скандираше “Победа, Победа…”, а заборави дека клубот оди накај трета лига? (Видео)

Koaлицијата “Можеме” на СДСМ синоќа одржа митинг во Прилеп на стадионот во паркот на Могила

На овој стадион настапуваше ФК Победа пред прекинот на натпреварите во Втората фудбалска лига. Заев извикуваше “Победа, победа….”, a Победа само прекинот на натпреварите ја спаси од Трета лига…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.