Заев: “Порасна цената на краставиците”

Заев вчера и завчера објави дека ја дигнале цената и на сливата и пиперките.

“Во јули оваа година откупната цена на краставицата бележи пораст и изнесува 34 денари за килограм, што е за 240% повеќе споредено со истиот период 2013 година.

Трудот на земјоделците се вреднува! За оваа Влада земјоделското производство е приоритет”, пишува на Фејсбук фан страната на Заев.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.