Загрмеа пушки “берданки” додека попот го фрлаше светиот крст во прилепско село (Видео)

Празникот Богојавление – Водици се празнуваше во речиси сите поголеми населени места во прилепско, а најгромогласно беше одбележан во едно мариовско село.

Додека свештеникот го фрлаше светиот крст, во позадина загрмеа пушки берданки…

Погледнете во продолжение:

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.