Заврши 13-тиот фестивал на пиво и скара

Со големи овации, со скандирања, пеење на неговите хитови и со спектакуларниот настап на ѕвездата на вечерта Дино Мерлин, заврши овогодинешниот фестивал на пиво и скара. Неколкупати беше враќан на бис, со што покажа дека навистина е миленик на публиката, не само на повозрасната туку и на помладата. Публиката уживаше и во настапите на Гоца Тржан и Ален Хасановиќ кои во еден здив ги пееја заедно со нив многубројните хитови. Поминаа одлични четири дена во кои беа срушени сите рекорди на испиено пиво и изедена скара.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.