Заборавија каде се гребеа асфалт: Сугарески со рибарски чизми треба да шета по оваа улица (Видео)

На месец дена пред локалните избори во Прилеп, локалните власти раскопаа еден куп улици, па веројатно заборавија каде се имаат гребено асфалт со цел да добијат глас повеќе за својата опција.

Бидејќи времето до изборниот молк е кратко (не дека многу им менува) да ги потсетиме дека го заборавија кракот на улицата “Јоска Јорданоски” отспротива на старата општинска зграда, каде жителите буквално се дават во кал.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.