Жaлнo: Tyтyнap од прилепско го гopи poдот незадовoлeн од пpoценката и ниcките клacи (Видео)

Тутунар од прилепско објави видео на социјалните мрежи на кое го пали својот тутунарски род. Тој во видеото вели дека тутунот во прилепско не се цени според соодветната класа и за тутун кој е со квалитет за втора или трета класа, се даваа пониски класи.

“Подобро да изгоре отколку да се даде за џабе”, вели овој човек од прилепско Канатларци.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.