Жителите од радовишко Ораовица си нацртаа сонце од Кутлеш сред село (ФОТО)

Жителите на с.Ораовица, радовишко, на властите кои го потпишаа Преспанскиот договор со кој се забранува поставување на сонцето од Кутлеш на јавни површини им порачаа да дојдат и да им го избрусат – сонцето кое тие самите го поставиле во средсело

Самоиницијативно, револтирани од одлуката на власта со брусилици да го отстранува Сонцето од Кутлеш од шахтите и останатите јавни површини низ земјата, жителите на радовишкото село Ораовица си нацртале свое Сонце од Кутлеш


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.