Жителите на Урбаната заедница “Гоце Делчев” во Прилеп ја засадија својата иднина (ФОТО)

Низ Прилеп деновиве зеленило се посадува насекаде. Секоја дупка се користи за посадување на нови дрвца, а целта веројатно градот подготвено да ја дочека зимата, кога воздухот е многу загаден.

Во недостаток на место за садници, сега се користат и улиците. Прилеп ќе биде најзелен град во државата.

И жителите на Урбаната заедница “Гоце Делчев” ја засадија својата иднина.

Еве како тоа умешно го прават прилепчани:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.