Жива е Македонија! Матурантите од прилепската гимназија “кренаа сончева револуција” (ВИДЕО)

Со песна, оро и десетици знамиња со шеснаесеткракото македонско сонце од Кутлеш, прилепските гимназијалци денеска слават матура и ги разиграа улиците во градот под Марковите Кули.

Забележливо е дека кај младите се враќа трендот на прославување со македонски знамиња, нешто што во изминатите години беше подзаборавено. Секоја чест!

Нека им е честита матурата, а од утре ум во глава и паметен избор на соодветно високо образование!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.