Жесток скандaл го раздрма англискиот фудбал! Познатиот фудбалски експерт ја шпионирал екипата на Лампард

Менаџерот на Лидс, Марсело Бјелс, призна дека испраќал луѓе да ги “шпионираат” тренинзите на Дерби во пресрет на 27-то коло на Втората Англиска лига.

Лидс во петокот го совлада Дерби со 2-0 и се зацрврсти на лидерската позиција. Екипата на Дерби ја предводи легендарниот Френк Лампард.

Меѓутоа, по утакмицата главна тема не беше победата на Лидс, туку срамното однесување на менаџерот на тој тим и неговите соработници.

Фудбалскиот сојуз на Англија започна истрага во врска со наводите дека член на стручниот штаб на Лидс бил забележан дека сумливо се однесува за време на тренингот на Дерби. Тој бил фатен со двоглед, резервна облека и клешта која ја искористил за да провали во комплексот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.