ЖАЛHA CЛИKA: “Уште еден спакуван живот во потpaга по ред, поредок и систем ја напушти државава”

Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска објави Фејсбук статус на тема која е еден од најгорчливите проблеми во земјава.

Имено, таа информира дека уште млади ја напуштаат Македонија.

Вели дека нејзини блиски си заминуваат во потрага по ред, поредок и систем.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.