Жална слика од прилепската Стара чаршија, и тоа во 21:00 часот (Фото галерија)

Жална слика од прилепската Стара чаршија и централното градско подрачје. Никаде жива душа, а часот кога се направени фотографиите е 21:00.

Нема дожд, температурите се се’ уште над нулата, а чаршиските сокаци зјаат празни…

Дали Прилеп се празни како град, или економската криза си го зема данокот, па поголем дел од граѓаните и младите веќе немаат можност секоја вечер да излезат и да испијат барем едно кафе?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.