Е вака се оди на матура! Ученик во земјоделско училиште пристигна на прославата со вистинска “лимузина” (ВИДЕО)

Матурант од земјоделското училиште во Брчко, Босна и Херцеговина, го привлече вниманието на целиот Балкан.

На матурската прслава одлучил да дојде на посебен начин, односно со трактор.

Како што пишуваат медиумите во Босна, се работи за Мурис Фуско, кој во тракторот седел облечен во елегантно одело со црвена кравата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.