ЕУ и Британија постигнаа договор за “Брегзит”: Paзводот ќе биде мирен, договорот е фер и избалансиран

Договорот за Брегзит е постигнат денес во Брисел, потврдија Борис Џонсон и Жан Клод Јункер.

“Добивме нова работа која ни ја враќа контролата- сега парламентот би требало да заврши со Брегзит во сабота, како би можеле да преминеме на другите приоритети како трошоците за живот, NHS, нacилHиoТ kpиминал и нашето опкружвање #GetBreksitDone #TakeBackControl”, стои во твитот на британскиот премиер Борис Џонсон.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.