Етнолошки поставки

Во тек е реализација на проектот ’’Етнолошки поставки’’ во Општина Кривогаштани финансирана од Министерството за култура. По тој повод се замолуваат жителите на општината, доколку поседуваат стари предмети од покуќнина, носии, накит, орудија и слично  и истите сакаат да ги донираат, да се јават во просториите на Општина Кривогаштани или на тел. 048/471-280 и 070/404-159. Притоа ќе бидат запазени сите законски прописи кои се однесуваат на донираните предмети и за истите ќе биде издадена соодветна потврда од Општина Кривогаштани.





Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.