ЕПП и посака победа на ВМРО-ДПМНЕ

Европската народна партија на Твитер и поска успех на нејзината членка ВМРО-ДПМНЕ на изборите на 15 јули.

“Борбата против корупцијата, за независно судство, економски реформи и владеење на правото мора да продолжат. Слободни и фер избори се неопходни за да ја придвижат државата напред на нејзиниот европски пат”, напишаа од ЕПП.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.