Ексклузивно: “Еве каде точно била поставена ekcплозивна напpaва во прилепската чаршија” (ФОТО)

Врие од полиција во прилепската Стара чаршија. Припадници на МВР го обезбедуваат просторот околу локалите во близина на Градската саат кула, а според информациите од граѓани очевидци непознато лице оставило бомба кашикара во еден од локалите.

На социјалните мрежи веќе се појави фотографија од бомбата, а полицијата работи на отстранување на ekcплозивната направа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.