Една поинаква кума и обичај кој досега не сте го виделе (ВИДЕО)

Сме виделе секакви адети, традиции и обичаи, но ова е нешто посебно. Кумата се качува на покривот од куќата на младоженците и крши ќерамиди, а сите други и фрлаат пари.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.