Еден од најпознатите клубови испадна од лигата, а навивачите направија xaoc на теренот (Видео)

Фудбалскиот великан од Унгарија, екипата на Дебрецен, испадна од најквалитентиот шампионат во земјата, а на навивачите тешко им падна тоа и направија скандал.

По ремито со Паск во 33. коло, играчите паднаа во очај. Некои од нив плачеа на терен, а за трагедијата да биде поголема, влегоа навивачите и тргнаа да им одржат лекција.

Некои од нив се бркаа со фудбалерите, некои од нив им ги соблекуваа дресовите…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.