“Еден-два” победа на ИЛИНДЕНЦИТЕ од Прилеп

Во организација на В.К. “Крос Сајклинг” од Куманово, викендов се возеше првата трка во новата сезона во планински велосипедизам “ХЦО Куманово 24”.

Велосипедистите на В.К.& Сервис “ИЛИНДЕН” од Прилеп одново на ниво на задачата остварија “еден-два” победа.

Андреј Маџоски го освои првото место во јуниори, а Никола Ристески му правеше друштво на пиедесталот како второпласиран.

Ако по утрото денот се познава, тогаш ИЛИНДЕНЦИ одново ќе имаат успешна сезона. Да им посакаме среќа и голем број пиедестали сезонава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.