ЕВРОПА ВО ШОК! Обид за убиство на словачкиот премиер – ранет пренесен во болница

Словачкиот премиер Роберт Фицо е ранет во пукање, пренесува “РИА НОВОСТИ”.

Kaко што неофицијално пишуваат медиумите од регионот, кон премиерот Фицо биле испукани неколку куршуми после седница на словачката Влада.

Првиот човек на Словачка е итно пренесен во болница.

Засега нема информации за мотивот за нападот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.