Еве што се случува кога температурата ќе стигне 63 степени

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од Кувајт каде температурите се 63 степени целзиусови.

Се топат автомобили на улиците, се топат семафори, контејнери…

Ова е максималната температура измерена во Кувајт досега.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.