Еве кои се нови Претседатели на СДСМ по градови (ВИДЕО)

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на општински организации на СДСМ, соопшти портпаролот на партијата, Костадин Костадинов. Половина од назначените се новоименувани.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.