Еве кога почнува бесплатниот градски превоз во недела за сите прилепчани

Соопштение од Јавното претпријатие за урбанистичко и просторно планирање Прилеп

-Се информираат сите граѓани-корисници на Јавниот Градски Превоз дека: Со одлука на советот на Општина Прилеп се одобрува бесплатен јавен градски превоз на сите граѓани во ден НЕДЕЛА со постојната вонредна(неделна) линија по постојниот возен ред, започнувајќи од 27.11.2022 г.(Недела) – стои во соопштението од ЈП за ПУП.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.