“Еве како се справува Прилеп со снег во јануари? Градот парализиран?” (Фото галерија)

Oпштина Прилеп во текот на изминатиот ден информираше дека успешно се справувале со чистењето на улиците и тротоарите во градот и населените места.

Но, фотографиите од терен не зборуваат баш така.

Според она што ни го испратија нашите читатели, еве каква беше состојбата низ прилепските улици синоќа:

Населба “Точила”

Централно градско подрачје

Плоштадот “Методија Андонов-Ченто” завеан десетина дена, никаде нема патека

Улица “Мирче Ацев”, eдна од попрометните улици која води кон населбата “Рид” И кон градската болница


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.