Дури петмина прилепчани играа во синоќешното финале – Тројца се радуваа на шампионскиот пехар

Дури петмина прилепчани и сите поранешни фудбалери на ФК Победа, синоќа беа во редовите на Тиквеш и Воска, а тројца се радуваа на шампионскиот пехар во Купот на Македонија.

Кавадарчани го добија натпреварот со 2:1 и се радуваа на првиот трофеј во речиси 100-годишната историја на клубот.

Благојче Спиркоски и Даниел Карчески ги одиграа сите 90 минути за Тиквеш, а во редовите на Воска настапи Николче Шаркоски, кој постигна и гол во 62-та минута од натпреварот.

Покрај Карчески и Спиркоски, кај Тиквеш на клупата беше и Зоран Даноски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.