До 14 часот денеска овие улици во Прилеп ќе бидат без вода

Водоснабдувањето на ден 21.11.2022 (понеделник) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 280л/с, од кои 240/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп: ул. “Вера Циривири”, ул. “Киро Базеркоски”, ул. “Козара”, ул. “Цане Коњарец”, Реон Точила Ц3, н.м. Канатларци.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.