До петок прекин на сообраќајот – Ќе се асфалтира патот Подвис-Кривогаштани

Од 01.11.2022 (вторник) до 04.11.2022 (петок) ќе се извршуваат градежни зафати (асфалтирање) на патниот правец R2335 од Подвис до Кривогаштани така што сообраќајот на тој потег ќе биде во прекин во двата правци од 10ч. до 16.00ч – информираат од Македонија пат.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.