Дојдоа да гледаат фудбал, а си заминаа истуширани: Неславно отворен новиот стадион во Албанија (Видео)

Репрезентациите на Албанија и на Франција во неделата свечено го отворија супермодерниот стадион „Ер Албанија“, што ќе биде дом на албанската репрезентација.

Но, натпреварот веројатно нема да биде запамтен по поразот од 0:2 од гостинскиот тим, туку по симпатичната грешка која, сепак, не требаше да се случи.

Имено, прскалките за тревниикот биле поставени во погрешна насока, па наместо да го наводнуваат тревникот, тие на кратко ги „полеваа“ навивачите…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.