Досега необјавено видео: На неговиот роденден објавено видео од еден од неговите први настапи

На денот на неговиот роденден кога требаше да наполни 39 години, на јутјуб каналот од Меѓународната фондација “Тоше Проески”, се појави досега необјавено видео од еден од првите настапи на Тоше.

Се работи за изведба на песната “Кољка” каде Тоше настапува заедно со хорот при ООУ “Никола Карев” од Крушево.

Погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.