Домот на културата нагpден со лименка: Сите се чудат што им требаше ова (Фото галерија)

На никого не му е јасно како оваа лименка стана дел од Центарот за култура “Марко Цепенков” во Прилеп?

Како некој со здрав разум се одлучил да догради ваков објект кој го нагрдува целиот изглед и автентичност на храмот на културата во Прилеп?

Лимената доградба веќе некое време е дел од центарот за култура и се наоѓа токму на платото каде деновиве се одржуваат концерти.

На ваквата слика реагираа граѓани, но и дел од вработените во оваа културна манифестација, кои сметаат дека на лименката воопшто не одговара во целата слика на објектот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.