“Деца се збираат на групни тепачки секој викенд во центарот на градот, и машки и женски меѓусебно” (Видео)

На социјалните мрежи вчера се појави видео на кое се гледа група малолетници во физички напад. Додека едните се тепаат, други трчат на сите страни, трети само гледаат.

Министерството за внатрешни работи денеска излезе со информации за настанот.

Како што велат случајот кај нив е пријавен околу полноќ од таткото на нападнатото девојче.

-Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина на сендвичарница, четири малолетнички, по вербална расправија, физички ја нападнале неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, причина било претходно недоразбирање околу нарушени другарски односи на училиште, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Тепачките меѓу малолетни лица зачестија во последниот период. Само пред неколку дена двајца малолетници беа повредени од нож бил физички напад во автобус на ЈСП поради слободно столче.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.