Децата со посебни потреби ја посетија Могилата на непобедените

Учениците од посебните паралелки при ООУ „Климент Охридски“, со градското вовче денеска направија обиколка низ градот и ја посетија Могилата на непобедените и рајската градина. За нивната радост да биде уште поголема, прошетката ја направија со атрактивното туристичко вовче. Неможеше да се сокрие радоста на нивните лица при посетата на рајската градина, каде покрај срнчето, ламите и другите рајски птици, најмногу им се радуваа на познатите пони коњчиња со кои и се сликаа.
Локалната самоуправа редовно се грижи за потребите на овие дечиња и за сите други, обезбедувајќи им подобри услови за следење на наставниот процес и редовно уредување на ова прекрасно катче на могилата на непобедените, на кое најмногу му се радуваат најмалите генерации.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.