Детали за синоќешниот пожаp на Плетвар во кој изгоре “Мерцедес” (ВИДЕО)

На 23.08.2019 во 23.40 часот во СВР Битола, Ф.И.(26) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека на патот Градско – Прилеп, додека го управувал неговото патничко возило „Мерцедес” со скопски регистарски ознаки, во моторот на возилото настанал пожар. Ф.И. сам го изгаснал пожарот – информираат од МВР.

Повpeдени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.