„Ден на желби“ по повод патрониот празник на ООУ Кочо Рацин – Прилеп

1

Во склоп на повеќето активности кои ги имаше училиштето по повод патрониот празник, беше и нешто несекојдневно. Во склоп на проектот за Меѓуетничка интеграција на Министерството за образование и наука, повеќе од 500 балони со хелиум беа пуштени во атмосферата на кои беа испишани пораки на разни јазици (Македонски, Англиски, Германски, Француски, Албански, Српски, Турски, Ромски и тн) со надеж дека нашите желби за мир, љубов, благосостојба, дружење на сите деца и возрасни ќе стигнат далеку и ќе бидат исполнети…

4

ООУ Кочо Рацин – Прилеп оваа година навршува 61 година од своето постоење и по тој повод беа положени букети со свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов – Ченто и Могилата на непобедените.

6
Исто така беше одржана Свечена академија на која беа доделени благодарници на учениците и нивните ментори – наставници кои во изминантата година освоија Прво, Второ и Трето место на Општинските, Регионалните и Државните натпревари.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.