Девојчиња изнатепале соученичка кај “Бизнис центарот” во Прилеп

Фото/илустрација

Вчера, 22.05., во 14:55часот, П.С.(50) од Прилеп пријавил во Полициската станица Прилеп, дека по завршување на часовите, а во близина на “Бизнис центарот” во градот, неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзини соученички.

Се работи на расчистување на случајот – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.