Девојките од БК “7-ми Мај” Прилеп ја покорија Бугарија: Тамара се враќа со шампионски пехар, Анабела со бронза (ФОТО)

Прилепските борачи и борачки од “7-ми Мај” имаа напорен натпреварувачки викенд на два фронта. Училишен натпревар во Кочани, како и тежок Меѓународен натпревар во Стара Загора, Бугарија.

Анабела Стојаноска, Ангела Трајкоска, Јована Тодороска и Тамара Цветкоска предводени од тренерите Стојанче Тушески и Филип Јованоски, во Прилеп од Бугарија се враќаат со два медали, еден златен и еден бронзен.

Тамара Цветкоска беше прогласена за најдобар странски борач помеѓу борачки од: Бугарија, Македонија, Косово, Турција, Молдавија и Романија, и сосема заслужено дома се враќа со победничкиот пехар во својата категорија.

Одлична беше и Анабела Стојаноска, која освои бронзен медал во категорија до 46 кг.

Честитки за девојките и нивните тренери и желби за уште поголеми успеси во иднина!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.