Девојка од Скопје киднапирана среде бел ден

kidnapiranje

Дваесет и пет годишната С.М. од Скопје вчера била киднапирана од врсник.

Како што денес информираат од полицијата, нејзината сестра пријавила околу 15:20 часот дека додека биле заедно ги пресретнал М.Ф. (25) од Скопје кој бил со автомобил.

Скопјанецот заканувајќи се со нож ја грабнал девојката околу и заминал во непознат правец.

Полицјата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.