Два дена после Водици: Прекрасниот црн лебед Лилит се врати во водите на Охридското Езеро и ги израдува сите (Фото)

Во Охридското Езеро се врати црниот лебед Лилит, кој е еден од двата црни лебеди што пред три години беа поклон за охриѓани и езерото, од Зоолошката градина во Белград и Лајонс клубот “Лихнидос”.

Лилил и Адам кратко потоа иcчeзнaa, но два дена после Водици тој се појави во водите на Охридското Езеро.

За ова на својот Фејсбук профил информираше Зоран Тунтев кој беше еден од иницијаторите за донесувањето на двата лебеди во Охрид.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.