Двајца прилепчани се спуштаат по највисоката зграда во Прилеп: Храбар подвиг кој мора да се погледне (ВИДЕО)

Спелеолошкиот клуб “Златоврв” од Прилеп објави видео од тренинг на највисоката зграда во Прилеп, популарната 13-катница.

Момците кои се спуштаат по зградата се Дарко Неданоски и Борче Петковски, а извонредното видео му дава дополнителен ефект на овој храбар потег.

Погледнете:

ВИДЕО: Јован Тодоровски и Андреј Ристески


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.