Двајца прилепчани приложиле лажни ПЦР тестови на граничниот премин „Деве Баир“

Двајца прилепчани приложиле лажни тестови на Деве Баир, пишува во дневниот билтен на МВР.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вќера во 12:20 часот, на Граничен премин „Деве Баир“, на излез од Република Македонија, И.Б.(50) и Ф.Т.(35), двајцата од Прилеп, приложиле негативни ПЦР тестови, а по извршени проверки било утврдено дека тестовите не се издадени од соодветната лабораторија и истите се одземени за понатамошна постапка.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.