Двајца постари прилепчани во еден ден каснати од кучиња скитници

Двајца постари прилепчани во текот на вчерашниот ден пријавиле каснување од кучиња скитници

-На 18.09.2023 во ОВР Прилеп, З.П.(67) од Прилеп пријавил дека на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп бил каснат од куче скитник.

-На 18.09.2023 во ОВР Прилеп, Б.М.(76) од Прилеп пријави дека во близина на поранешната фабрика Металец во Прилеп бил каснат од куче скитник – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.