Да ова е тој европски Прилеп, целосно уништен? (Фото галерија)

Негрижа на локалните власти, или човечки безобразлук?

Новата урбана опрема низ центарот на Прилеп целосно се уништува. Ова ли е тој европски Прилеп кој оди напред чекор по чекор?

За жал, не би рекле така. Искршени клупи, корпи за отпадоци, се уништува се што е корисно за сите, па дури и за тој кој уништува.

Дел искршени, а дел неодржани, со дрво кое изгледа дотраено и во секој момент може да се скрши кога некој ќе седне.

Па затоа вината е и кај локалните власти, но и кај несовесните сограѓани.

Вака напред не се оди, во ЕУ никако…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.